1. „Nhậu“ je ve Vietnamu velice oblíbené. Jde o přátelskou událost, kde popíjíte pivo a jíte spoustu vietnamských specialit. Když chcete zažít něco neobvyklého, vezměte si s sebou Vaši domácí pálenku, přisedněte si k místní partě a řvěte „Một, hai, ba, zôôôô!

2. Vietnamci jsou velmi přátelští a můžete snadno navázat konverzaci přímo na ulici či u jídla.

 

3. Ve větších městech jako je Hanoi, Saigon, Hue, Da Nang zkuste vyhledat „Phố tây balo“- ulice pro západní baťůžkáře. Tam se domluvíte anglicky, získáte mnoho informací ohledně cestování a seznámíte se s novými přáteli. 

4. Vietnamský chodník je zvláštní tím, že je velmi široký. To umožňuje pouličním prodejcům „otevřít si krámek“. Většinou se jedná o pojízdný vozík s chlazenými nápoji a drobným občerstvením. Kolem vozíku jsou nízké židličky a malé stolky. Na těchto místech se popíjí čaj, pivo, čtou si noviny. Je to takové mini centrum drbů.

 

5. Přecházení vietnamských ulic

Přecházení po zebře jen když svítí zelená ve Vietnamu neplatí vždycky a všude. Ve Vietnamu jsou taky zebry, ale nepřechází se jenom tam. Pokud se už odvážíte vstoupit na silnici a jste rozhodnutí jít dál, tak si pamatujte, že máte chodit pomalu dopředu. Nikdo Vás nepřejede, ale spíš objede nebo zastaví. Hlavně nedělejte prudké pohyby dopředu nebo dozadu. Pokud zpanikaříte, tak se nic moc nestane, při nejhorším do Vás narazí skútr, který jede jen cca 30km za hodinu. Jo a troubení je slouží i jako blinkr, dávají najevo, že chtějí odbočit

 

Co na to říkáte?