Vietnam se geograficky nachází v tropickém pásu, přičemž na severu je mírné pásmo. Je to důvod, proč klima ve Vietnamu není konzistentní po celé zemi.  Ve skutečnosti se počasí výrazně liší podle zeměpisné šířky a délky.

teplota vn

 

Sever Vietnamu ( Hanoi, Halong Bay) je monzunový.  Od dubna do září je obdobím dešťů a horka, od října do března je naopak období sucha a chladna. Říjen a listopad jsou nejlepší měsíce pro návštěvu severu, protože se vyhnete domácímu cestovnímu šílenství a také mnohem pohodlnější teplotou a vlhkostí ve srovnání s jinými měsíci.

 

Do středního Vietnamu (Hue, Da Nang, Hoi An) proudí suchý a teplý jihozápadní vítr, který dělá ten namáhavý pocit chůze během dne. Ale tím jste blíže k pláži, suchý vítr je nahrazen příjemným chladným vánkem z oceánu. Vzhledem ke své poloze, střední Vietnam je velice náchylná k přírodním katastrofám, jako je hurikán nebo záplavy. Paradoxem je to, ze zde leží ty nejkrásnější pláže Vietnamu.

 

Na jihu Vietnamu (Ho Chi Minh, Nha Trang, Mui Ne) panuje po celý rok 2 hlavní období horka: dešťů a sucha. Je to také nejvíce předvídatelný region, pokud jde o počasí. V letních měsících od května do srpna nemusí být nejlepší čas vyrazit na cestu, protože většina turistických destinací jsou plna turistů a lijáky tu potkáte poměrně často.

 

V Horských oblastech na severozápadu a jihocentrálního Vietnamu je vidět malé kolísání počasí. Po celý rok je počasí zde poměrně chladné a je to skvělé místo k úniku tepla z velkoměsta. V období dešťů je zde od května do září. V krajních případech můžete spatřit i sníh v prosinci nebo v lednu na Sapě.

 

Co na to říkáte?