Když se přijede do Vietnamu – země motorových vozidel, hodně turistů chce zažít ten adrenalin na „železném koni“ a objevit každou část Vietnamu sami. Přejete si být hrdinou na cestě s vaší motorkou? Vietnam je vaše místo!

Kde a jak najdu skútry?
Půjčovna motorových vozidel je velice časté ve Vietnamu, protože je extrémně praktický nejen pro cizince, ale i pro místní, kteří to považují jako hlavní způsob dopravy. Ještě nemáte peníze, abyste si koupili motorku? Potřebujete jeden speciální na pár dní mimo města? Tak nejlepší volbou je půjčovna motorových vozidel – je to rychlý servis, vhodný pro každého s rozumnou cenou!

Tady jsou věci, na které je dobré brát zřetel:

  1. Musí být dostatečně dobrý, aby splnil účel řidiče a měl vhodnou kapacitu.
  2. Musí se stanovit další podmínky – zda-li je to krátká či dlouhá dovolená, kvality silnice, rovina nebo hornatina a další důležitá věc je schopnost řízení.
  3. Existuje hodně typu motorek, od automatu po semi-automatu, které mají značky jako například Wave, Dream nebo Simson a Minsk – oblíbená značka pro batůžkáře.

Kvůli vysoké poptávce se dá půjčovny lehce najít ve velkých městech a v turistických destinacích. Většina cestovní agentury a hotely nabízí tuto službu pro cestovatelé, aby se mohli zeptat u recepční na další detaily a případnou asistenci. Lidé si mohou půjčit motorky i na ulici pro baťužkáře „phố tây ba lô“ (například Tạ Hiện, Mã Mây, Lương Ngọc Quyến ve staré čtvrti v Hanoi, Phạm Ngũ Lão a Bùi Viện ve Čtvrti 1 v Ho Či Minově městě, Phạm Ngũ Lão, Hung Vuong Boulevard v Hue), kde je obchodů velice hodně a jsou i na to specializované.

Ceny a postupy:

  1. V jednom městě nejsou moc velké rozdíly cen pronajmutí. Ceny záleží na značku a kvalitu motorového vozidla. Stojí to typicky $12 za den (cca 240 Kč) pro automaty a $10 (cca 200 Kč) za den pro semi-automaty včetně benzínu. Řidič může získat i 20% slevu, jestli se rozhodne, že benzín naplní sám a pronajme víc jak jeden den. Nezapomeňte se zeptat o helmu a klíč, které většinou už u toho jsou. V menších městech, jako je Hue, je cena půjčení motorek levnější, kolem $6 za den bez benzínu.
  2. Půjčování motorového vozidla ve Vietnamu pro cestovatelé není komplikované. Vše, co řidič potřebuje, je kopie passportu s dokladem, který má fotku, ideálně řidičský průkaz. A jako samozřejmost by chtěli i zálohu, který má 50% – 70% hodnotu motorového vozidla.

rentDalší rady:

  • Předtím než podepíšete smlouvu a zaplatíte zálohu, otestujte stav motorového vozidla. Brzda, světlo a zámek jsou nejdůležitější pro bezpečnost.
  • Podívejte se pořádně na motorové vozidlo, jestli je poškrábané nebo ne, a pak majiteli to vše musíte informovat. Pro vaši informaci, Wave RS je považován za nejpopulárnější a nejjednodušší na řízení!
  • Jestli plánujete dlouhý výlet, buďte dobře připravení s mapou, nástroje na opravu motorky a nezapomeňte se ptát na benzínovou stanici!!

Co na to říkáte?