Prohlídka tržnice VINAMO

Proč zrovna prohlídka tržnice VINAMO od Zase Rýže?

Vietnamci žijí v České republice už 40 let, ale vy o nich víte velmi málo a oni o vás. Teď už je načase to změnit.  Naším cílem je vytvořit si „můstek“ mezi vietnamskou komunitou a českou společností. Češi mají možnost poznat naši kulturu a my naopak. Příběhy o stěhování do ČR našich rodičů jsme slyšeli už od malička a sami chápeme způsob myšlení českých i vietnamských stran. Jejich první seznámení s Čechy, první podnikání a tvorba vietnamské komunity jak v Praze, tak i v Brně - to vše vám rádi prozradíme.

Co se bude dít na prohlídce?

Na prohlídce společně poznáme historii o vzniku vietnamské komunity v ČR, vysvětlíme vám život stánkařů, pagodu, naše náboženství, jaké máme tradice. Popřípadě vám naučíme základní fráze Vietnamštiny.

Určitě nechybí ani menší přednáška o naších surovinách v asijských prodejnách. A na posledním místě půjdeme společně poznat vietnamskou gastronomii a ochutnat jejich jídla.

Po celou dobu vás doprovází rodilý mluvčí. Takže jestli máte nějaké otázky, které vás vždycky zajímají (např. Proč se tak často objevuje příjmení Nguyen? Proč Vietnamci tolik pracují? Proč zrovna Česko?), tak se klidně zeptejte!

Jaké jsou podmínky pro soukromou prohlídku?

Prohlídku děláme velice rádi a snažíme se lidem více sblížit vietnamskou kulturu. Cena záleží na individuální domluvě a mělo by zahrnout i vietnamská rodinná večeře ve Viet Palace (zde aspoň poznáte pravé vietnamské stolování).

Jeden průvodce zvládne vést max. 15 zájemců a min. 6 zájemců.

Zaujalo vás to? Napište nám!