Dne 24. 2. jsme měli možnost uvařit v jednu z nejznámějších podniků v Brně, a to 4pokoje! Takovou příležitost se jen tak neodmítne přece.

Zezačátku se nám ozval Dan ze 4pokoje a řekl, jestli máme zájem udělat s nimi Pop-up událost. Ten nápad se nám tak zalíbil, že jsme neváhali a plánovali hned! Já (Twí) a Long jsme čerstvě vydali knížku, a tak jsme chtěli uvařit něco, co je v naší kuchařce a není to příliš moc mainstream. Takže jsme hned smazali ze seznamu phở bò a bún bò nam bộ.

Ale aby to vše bylo zajímavější a nemíchali jsme jen tak různé pokrmy, tak jsme vybrali 3 známá jídla z 3 částí Vietnamu.

Severní Vietnam – Bún thang – V Hanoi je to největší „hitovka“. U nás se říká: „Kdo nezná Bún Thang, není z Hanoi“. Je to kuřecí vývar s několika druhy surovin. Jaké tam jsou se nechte překvapit.

Střední Vietnam – Mì xá xíu [:mi sa sju:] – Pokaždé, když jedeme do Vietnamu, tak Long se vždycky těšil na tenhle jedinečný pokrm z Danangu přímo u jedné paní.

Jižní Vietnam – Thịt kho tàu [:thit cho tau:] – jižanská klasika. Karamelizovaný bůček po vietnamsku se stala hitovkou mezi Čechy.

My jsme pak připravili menší předkrm jako dárek pro milovníky jídla – krevetové chipsy s vietnamským salátem nộm posypané sušenými hovězími. No prostě už z názvu si myslím, že to byl dobrý nápad! Dan to ale chtěl ještě víc okořenit, a tak připravil dezerty – čokoládový dort! Lepší nápad už to nemohl být! Musím ale přiznat, že jsem byla fakt překvapená z personálu. Oni sice ochutnali naše jídla jen jednou, ale už uměli naše pokrmy prezentovat jako jejich vlastní. Vážně klobouk dolů! Během celé akce jsme si fakt užili. Hlavně v kuchyni, kde Dan s Longim drsně rapovali texty od MC Gey po celou dobu jako praví Brňáci.

Tímto bychom chtěli poděkovat zúčastněným (jak personálu, tak i food lovers), že jste si na ten den udělali čas. Moc si toho vážíme a snad bude další pop-up v dalších restauracích (nejen v Brně)!

PS1: Naše jediná fotka z události. Pro více nejspíš něco najdete ZDE: https://www.facebook.com/events/1889487931064500/

PS2: Seznamte se s Danem ze 4pokoje, náš rapper kámoš.