Zde je seznam léčivých účinků betelového listu:

Léčí průjem u dětí

Dětem se to stává často.

Betelové listy 20 g, zázvor 10 g – rozmixujeme tyhle 2 věci, přidáme trochu vody a dáme to dětem pít 3 – 4x s minutovou mezerou.

Léčí zažívací problémy

Pomáhá proti poruchy zažívání, bolesti břicha, pálení žáhy, tekutá stolice

Betelové listy 20 g, zázvor 12 g, atraktylis velkoúborný 16 g, crotonové listy 16 g, plody dřinu obecného 16 g, listy z guavy 12 g, lékořice 12 g – nechat odležet ve vodě, pijeme jednou měsíčně, v ten jeden den to pijeme 3x.

Zmírňuje pocení rukou a nohou

Betelové listy jedna hrstka do vroucí vody (4 misky) – vylijeme do hrnce, aby se to vychladilo, necháme ve vodě naše ruce a nohy. Každý den to takhle uděláme 2x denně, dokud se naše ruce a nohy nepřestanou potit.

Léčí otravu jídlem

Betelové listy 20 g, atraktylis velkoúborný 16 g, lotusová semena 16 g, šácholan 12 g, zázvor 8 g, ženšen 16 g, bílé fazole 16 g, lékořice 12 g, pupečník 20 g, pomerančová (mandarinková) kůra 12 g – mícháme s vodou a pije se jednou denně.

Léčí bolesti zubů a zabraňují vzniku zubního kazu

Stonek betelu 20 – 30 g, necháme odležet v bílém alkoholu, později používáme čistícím tamponem a „čistíme“ na bolavou část.

Pomáhá léčit artrózu

Pro bolesti kloubů, problém s omezeným pohybem, bolesti kloubů při změně počasí

Betelové listy 20 g, citlivka stydlivá 20 g, pelyněk (list) 16 g, Spatholobus suberectus 16 g, Loranthus parasiticus 16 g, rdesno mnohokvěté 16 g, větev skořicovníky 6 g, homalomena 6 g – mícháme s vodou a pije se 3x denně.