1. Bún Chả

Nejen díky Obamovi se proslavila tato delikatesa, ale Bún chả už má velice dlouhouletou tradici v Hanoi. Můžete je ochutnat ve dvou variantách – buď jako grilované masové karbanátky nebo grilované karamelizované bůčkové kousky.

2. Bún Thang

Když se ptá, jaké jídlo se má jíst v Hanoi, tak mnohým pravým Hanoianům napadne Bún Thang. Je z kuřecího vývaru, na nudlích pak vidíte, že tam jsou vždy hrstka jednotlivých ingrediencí (zde jsou vejce, kuřecí maso, giò, krevety a jarní cibulky). Má přívlastek Thang, protože tak říkáme balík léků v asijské medicíně Thang thuốc bắc. A každý lékarník bere do balíku od každé byliny vždy jednu hrstku. Nezapomeňte k Bùn Thang přidat mắm tôm (krevetová pasta), sice nemá zrovna nejpříjemnější vůni, ale bez toho by nebyla polévka vončo.

3. Vietnamská káva s vejci

Zezačátku zní tato káva strašně divně, ale poté když si to všichni zkusíme, tak se do ní zamilujeme. Káva je smíchaná s rozšlehaným žloutkem, který je smíchaný se salkem (kondenzovaným mlékem).

4. Cháo sườn với quẩy và ruốc

Jestli nevíte, co byste si měli dát na snídani a Phở vám už leze krkem, tak si dejte cháo sườn với quảy và ruốc neboli rýžová kaše s těstem quảy (chutná jako české langoše) a roztrahným masem ruốc. Většinou to ochutnáte na ulici. Je fakt výborná a hlavně děti to milují!

5. Phở bò

Určitě nesmíme zapomenout na slavné Phở Bò. Tato polévka pochází z Hanoi a Nam Đình. Občas jsou tu různé debaty o jejich původu, ale my zde uvedeme tyto 2. Jelikož je čím dál, tím více turistů, tak je těžké říct, které Phở bò je pravé, protože se jejich chutě pomalu ale jistě mění. Kromě Phở bò zde existují další stovky jiné polévky s nudlemi Phở. Ale tuhle velice doporučujeme! 

6. Xôi ngũ sắc

Xôi ngũ sắc je spíše svateční jídlo, ale jelikož jsou výborné, tak se prodává i na ulici. Tento druh rýži vás určitě nasytí na celý den. Jelikož vietnamská kuchyně pochází z učení 5 elementů, tak i zde každá barva něco symbolizuje a v každé části Vietnamu využívají jiné barvy. Většinou jsou ale v téhle barvě: červená – touha nebo sny o životě, žlutá – abychom měli vždy co jíst a kde bydlet, bílá – čistá láska, kterou bychom měli udržet, černá – měli bychom být vděční za zemi, zelená – měli bychom být vděční za lesy a hory v severním Vietnamu.