Postupy

0/0 postupů
  1. Napřed si připravíme rybí vývar z hlavy ryby. Nechte na mírném ohni vařit klidně 2-4 hodiny. Poté přecedíme a máme základ rybího vývaru.
  2. Kapří maso nakrájíte na 5 mm tenké plátky, které pak osolíte a přidáte trošku mleté kurkumy. (Maso pak po smažení získá báječnou chuť a zlatavou barvu)
  3. Nakrájené kapří maso naskládáme těsně vedle sebe na pánev a smažíme na mírném ohni z obou stran dozlatova. Maso se po usmažení spojí a vznikne plato rybího masa.
  4. Rajce nakrájíme na osminy, ananas zase na trojúhelníky. Jarní cibulku a kopr nakrájíme na drobno. Rau cần (Halucha jávská) nakrájíme na 4-5 cm dlouhé kousky.
  5. Do kastrolu přidáme olej a orestujeme půlku hromádky nakrájené jarní cibulky. Následně přidáme rajče, za stálého míchání dolijeme rybí vývar.
  6. Do základu přidáme kousky ananasu, pár kousnu sušené Tai Chua (Garcinie kambodžská). Když neseženete Tai Chua, lze ji lehce nahradit Tamarindem. Tyhle ingredience dodává vývaru vietnamskou kyselou chuť jídla. Následně osolíme a přidáme rybí omáčku. Vývar necháme probublávat zhruba 10 minut.
  7. 2 minuty před koncem přidejte do vývaru Rau cần (Halucha jávská). Až vypnete sporák, rau cần vytáhněte z vývaru.
  8. Servírování:
    Do misky dáme do spodu rýžové nudle Bún. Navrch přidáme plátky rybího masa, pak rau cần, směr jarní cibulky smíchané s koprem a restovanou cibulku. Misku zalijeme rybím vývarem a podáváme s miskou salátu s asijskými bylinkami.